Kızılay Meydanı

0
71

Kızılay Meydanı Ankara için ve Türkiye için bilinen, gözde bir mekandır. Çok sevilmesinin birçok nedeni vardır. İlk olarak merkezde bulunan bir yerdir. Bu nedenle birçok ulaşım aracı mevcuttur ve Ankara’nın her yerine kolay şekilde gidebileceğiniz bir yerdir. Bunun dışında Kızılay Meydanı gün geçtikçe ünlendiği için birçok etkinliğe de yer sahipliğinde bulunmuştur. Festivaller, konserler, sergiler, kültürel etkinlikler hep buralarda olmuştur. Gençlerin ve hayatı aktif yaşayanlar için tasarlandığı için kafeler, barlar, eğitim yerleri bakımından da oldukça zengin bir yerdir. Ankaralı halk için ayrı bir yere sahip olan bu yere Ankara’yı görmek için gelenler de özellikle uğrar ve havasını solumaktan keyif alır.

Kızılay Meydanına Nasıl Giderim?

Çoğu Ankaralıya göre Ankara’nın merkezi Kızılay’dır. Kızılay Meydan’da büyük öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı Ankara’nın her yerinden Kızılay Meydan’a kolay şekilde farklı araçlarla ulaşabilmeniz mümkündür. Kızılay Meydanı içerisinde ise metrosundan otobüsüne, dolmuşuna, taksisine ve trenine kadar birçok ulaşım aracı servise sunulmaktadır.

Kızılay Meydanında Gezilecek Yerler

Kızılay Meydanı kültür, eğlence, alışveriş, eğitim, yeme içme gibi hemen hemen her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yerdir. Bu sebepten dolayı herkesin işinin düştüğü bir yerdir. Birçok restoran, kafe gibi mekan olduğu gibi sokakların içerisindeki barlar size eğlence kapılarını açar. Mekanlar farklı konseptlerdedir. Kitap kafe bulabileceğiniz gibi nostaljiyi hissedebileceğiniz eski zamanlardan kopup gelmiş kafelerde bulunmaktadır. Birçok dershane ve dil okuluna yakındır. Bu sebeple genç nüfusu barındırır. Alışveriş ihtiyacınızı giderebileceğiniz AVM’lerden tutun ünlü markalara ve küçük butiklere kadar birçok mağazayla karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca gezme amaçlı gelenlerin hediyelik eşya alabilecekleri de birçok yer bulunmaktadır. Ayrıca kitapçılar sokağına uğramadan da dönmemenizi öneririz.

Güvenpark herkesin buluşma mekanıdır. Aynı zamanda yaz mevsiminde çimlerde oturulup uzun soluklu sohbetler edilir. Kızılay AVM de her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz ve her türlü ulaşım aracılığıyla gidebileceğiniz bir yerdir. Üniversite öğrencileri için vazgeçilmez olan Sakarya Caddesi uygun fiyatlarıyla sizi şaşırtacaktır. Ankara’nın pahalı bir şehir olduğunu düşünseniz dahi bu konuda yanıldığınızı göreceğiniz birçok mekanla karşılaşacaksınız. Karanfil Sokak, Konur Sokak, Yüksel Caddesi gibi yerlerde farklı anlara, kişilere, mekanlara şahit olacaksınız. Buralara uğramanızı kesinlikle öneririz.

Kızılay Meydanı ve Çevresinde Gezilecek Yerler Listesi

Kızılay Meydanı Ankara şehir merkezine 5 dakikalık mesafede yer almaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Güvenpark’ın kuzeyinde kalmaktadır. Tandoğan, Maltepe, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Ziya Gökalp Caddesi, Sıhhiye, Ulus ve Bakanlıklar bölgelerinin ortasında yer almaktadır. En yakın metro alt geçidine yürüyerek 4 dakika uzaklıktadır. Ankaray Demirtepe istasyonuna yürüyerek 8 dakikalık mesafededir.

  1. Güvenpark
  2. Kızılay Alışveriş Merkezi
  3. Sakarya Caddesi
  4. Karanfil Sokak
  5. Konur Sokak
  6. Yüksel Caddesi
  7. Kocatepe Camii

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here