Nata Vega Akvaryumu

0
46

Ankara’ya gezi amaçlı gelmeyi planlıyorsanız ve sualtı dünyasına meraklıysanız kesinlikle uğramanız gereken bir yer Nata Vega Akvaryumu.  Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Nata Vega Outlet’in içerisinde bulunan bu devasa akvaryum Ankara’da yaşayanların deniz hasretini az da olsa gidermek ve insanların, özelliklede çocukların sualtı canlıları ile tanışmasını sağlamak amacı ile oluşturulmuştur.

2012 yılında hizmete giren ve neredeyse tüm okyanus canlılarını içerisinde bulunduran akvaryum 21 ayrı bölümden oluşmaktadır. Akvaryumun içerisindeki su yaklaşık 4 tondur. Toplamda 2 kattan oluşan Nata Vega’nın birinci katında adrenalin dünyası, hediyelik eşya mağazaları, kafe, dalış okulu, bilet gişesi, pet shop, akvaryumlar, restoran ve deniz kabukları müzesi bulunuyor. Adrenalin dünyası olarak adlandırılan kısımsa dünyanın en tehlikeli ve değişik canlılarını içerisinde barındırıyor. Dünyada bulunun en büyük kırkayak, en uzun yılan, en zehirli kertenkele, en zehirli engerek, en büyük tarantula adrenalin dünyasının sakinlerinden bazıları. İkinci katta bulunan tünel akvaryum ise en dikkat çeken kısmı oluşturuyor.  Deniz renginin mükemmel havasını yansıtan, denizanaları ve diğer farklı motifleri ile harika bir görüntü sunan akvaryum ziyaretçilerine muhteşem bir deneyim yaşatıyor. Çankırı’daki tuz mağaralarından esinlenerek oluşturulan tuz mağarası ile de dikkat çeken Nata Vega ziyaretçilerin özellikle de Ankaralıların odağı haline gelmiş durumda.

Ulaşım  ve Ücret

Nata Vega Akvaryumu Türkiye’nin en büyük akvaryumu dünyanın ise ikinci büyük akvaryumudur. Akvaryuma girişler ücretlidir. Tam bilet ücreti 15 tl öğrenci ücreti ise 10 tl olarak belirlenmiştir. Akvaryuma ulaşım özel araçlarla olduğu gibi toplu taşımalarla da mümkündür. Kızılay’dan kalkan 339 ve 340 numaralı otobüslerle Nata Vega’ya ulaşım sağlanabilir. Eğer özel araçlarınızla gelecekseniz önce Mamak’a doğru hareket etmeli ardından Doğukent Bulvarına doğru gelmelisiniz. İkeanın hemen yanından akvaryuma giriş yapılabilir.

Açılış ve Kapanış Saatleri

Akvaryuma ziyaret için gelip mağdur olmamak adına akvaryumun açılış ve kapanış saatlerine de dikkat etmek gerekir. Hafta içi 10.00 ve 20.00 saatleri arasında hizmet veren akvaryum hafta sonları ise 11.00 ve 21.00 saatleri arasında ziyaretçilere açıktır.

Sualtı dünyası sizlere kapısını açmış bekliyor. Sualtı dünyasının birbirinden farklı canlıları ile tanışmanız için bu teklifi değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Nata Vega Akvaryumu’na Nasıl Gidilir?

Nata Vega Akvaryumu, Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunmaktadır. Bu nedenle Ankara merkezinde bulunan semtlerden Nata Vega Akvaryumu’na toplu taşıma ile ulaşmak için otobüslerde aktarma yapmanız gerekecektir. Öncelikle Ankara merkezindeki Kızılay’a ulaşmalısınız. Daha sonra buradan Mamak ilçesine giden 339 ve 340 numaralı otobüsler ile Nata Vega Akvaryumu’na ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here